ALDRIDGE 10k 2018
Pos.   Club Cat. Bib # ChipTime
1 Paul Ward Telford AC SM 204 0:34:01
2 Dean Bate Tipton Harriers SM 272 0:35:09
3 Barry Lloyd Royal Sutton Coldfield AC SM 331 0:36:30
4 Kevin Loundes Chase Harriers SM 374 0:36:39
5 Richard Bravington Lichfield RC SM 407 0:36:45
6 Oliver Shepherd Unattached SM 316 0:36:51
7 Ashley Fawke B'ham Running & Tri Club SM 293 0:37:17
8 Nathan Warren B'ham Running & Tri Club SM 330 0:37:26
9 Jon Wolfe Lichfield RC MV40 409 0:37:50
10 Mchael Morley Birchfield Harriers MV50 397 0:38:00
11 Gordon Walker SE Fitness MV40 436 0:38:22
12 Daniel Hurley Lichfield RC SM 8 0:38:51
13 Liam Busby Burnham Joggers SM 195 0:39:00
14 Adam Smith Unattached SM 238 0:39:06
15 Mark Rickards Royal Sutton Coldfield AC SM 115 0:39:15
16 Adam Wildblood UK Run Chat    SM 480 0:39:14
17 Richard Naylor Sneyd Striders MV45 452 0:39:14
18 Tom Neal SE Fitness MV45 437 0:39:25
19 Andy Yu Unattached SM 285 0:39:25
20 Simon Rhodes Birchfield Harriers MV40 135 0:39:52
21 Richard Wright Unattached MV40 289 0:40:09
22 Daniel Chappell Unattached SM 125 0:40:10
23 Carli Baldwin Birchfield Harriers SF 393 0:40:24
24 Steven Darby The Yellow Army SM 474 0:40:51
25 Mark Smith Unattached MV50 222 0:40:54
26 Owen Davies Lichfield RC SM 482 0:41:25
27 Stephen Morgan Unattached SM 183 0:41:27
28 Daniel Day Unattached SM 76 0:41:55
29 Lewis Commins Wolverhampton & Bilston AC SM 369 0:41:51
30 Andrew Cooper Unattached MV45 158 0:42:00
31 Gary Neal Lawley RC SM 50 0:42:05
32 Hector Parra Badgers SM 323 0:42:26
33 Sam Hall Telford AC SM 443 0:42:34
34 Matt Ward Unattached SM 98 0:42:40
35 Jamie Graham Kings Heath RC SM 388 0:42:55
36 Stephen Amsden Unattached MV45 134 0:43:09
37 Peter Little Three Counties RC MV45 476 0:43:10
38 Mike Shelton Peel Road Runners MV40 477 0:43:23
39 Adrian Cockayne Unattached MV40 141 0:43:26
40 Louisa Davidson Birchfield Harriers SF 376 0:43:36
41 Oliver Cross Sneyd Striders SM 444 0:43:38
42 James Coombes Lichfield RC SM 220 0:43:55
43 Phil Sutcliffe Lichfield RC MV55 236 0:44:16
44 Barry Nicholls Shabbarunners MV45 73 0:44:17
45 Steven Julian Birchfield Harriers SM 75 0:44:20
46 Sarah Hayman Lichfield RC SF 137 0:44:24
47 Scott Stokes Unattached SM 49 0:44:34
48 Graham Wildgoose Dudley Kingswinford RC MV55 153 0:44:46
49 Keith Boxley Birchfield Harriers MV50 247 0:44:57
50 Matthew Doyle Sneyd Striders SM 460 0:45:08
51 Neil Croft Unattached SM 65 0:44:49
52 Joanne Palmer Lichfield RC FV40 370 0:45:25
53 Dave Evitts Unattached SM 146 0:45:29
54 Peter Paprcka Massey Ferguson RC MV40 481 0:45:41
55 Rob Taylor Chasewater Runners SM 15 0:45:41
56 Martin Russell Unattached MV45 284 0:45:57
57 Adam Spellacy Tipton Harriers SM 453 0:45:58
58 Thomas Lloyd Royal Sutton Coldfield RC SM 333 0:46:11
59 Ian Winwood Chasewater Runners MV45 129 0:45:58
60 Anthony Stone Royal Sutton Coldfield AC SM 429 0:45:56
61 Shaun Wileman Sedgley Striders SM 440 0:46:12
62 Henry Ball Unattached SM 312 0:46:08
63 Neil Lloyd Birchfield Harriers MV40 299 0:46:20
64 Sarah Travis Birchfield Harriers SF 44 0:46:18
65 Simon Bull Warley Wasps Triathlon Club SM 485 0:46:22
66 Owen Hill Unattached SM 240 0:46:12
67 Christopher Pinson-Bradley Sneyd Striders MV45 84 0:46:11
68 Nick Caswell Unattached MV40 185 0:46:29
69 Amy Lavin Unattached SF 100 0:46:34
70 Chris Blakemore Lichfield RC MV45 400 0:46:42
71 Alan Jeavans Unattached MV70 203 0:46:44
72 Gavin Harrison Sneyd Striders MV40 110 0:46:50
73 Jason Stopps Steel City Striders RC SM 465 0:46:49
74 Mark Beech Road Runners Club SM 40 0:46:56
75 Erik Hughes Badgers SM 322 0:46:36
76 Barry White Unattached MV40 277 0:47:03
77 Nick Lee-wilson Birchfield Harriers MV40 329 0:47:04
78 Nicola Ross Birchfield Harriers FV40 116 0:47:15
79 John Hayes Unattached MV45 416 0:47:17
80 Kerry Allen Kings Heath RC SF 414 0:47:32
81 Antonio Calatayud Stafford Harriers SM 464 0:47:42
82 David Pountney Dulwich Runners AC SM 380 0:47:41
83 Paul Foster Unattached SM 327 0:47:31
84 Andrew Clarke Unattached MV45 48 0:47:36
85 Jack Wooldridge Wrekin Road Runners SM 497 0:48:29
86 David Page Unattached SM 26 0:48:24
87 Harry Singh Unattached SM 216 0:48:40
88 Fiona Hickinbottom Redditch Stars FV40 423 0:48:48
89 Paul Hodgkiss Lichfield RC MV40 399 0:48:53
90 Kelvin Gregory Kings Heath RC MV60 390 0:49:00
91 Jonathon Clifft Wolverhampton & Bilston AC SM 403 0:48:55
92 Dean Masters Unattached MV55 200 0:49:06
93 Darren Foreman Birchfield Harriers MV45 325 0:49:01
94 Andrew Bridge Unattached SM 287 0:48:58
95 Jack Martin Wolverhampton & Bilston AC SM 447 0:48:57
96 Rachel Thebridge Royal Sutton Coldfield RC SF 130 0:49:25
97 Paul Maguire Birchfield Harriers SM 111 0:49:28
98 Danni Braine Wolverhampton & Bilston AC FV40 352 0:49:28
99 Jonathan Ince Bournville Harriers SM 344 0:49:25
100 Paul Mansell West Bromwich Harriers MV50 392 0:49:24
101 John Meads Unattached MV60 373 0:49:39
102 Clive Corbett Unattached MV50 193 0:49:49
103 Oliver Madden Warley Wasps Triathlon Club SM 288 0:49:50
104 Dan Cope Unattached SM 234 0:50:02
105 Rebecca Attwell Unattached SF 290 0:50:27
106 Johnathan Sketchley-King Unattached SM 360 0:50:27
107 George Percy Chasewater RC SM 361 0:50:27
108 Paul Donner Unattached SM 424 0:50:38
109 Carl Perry Unattached SM 196 0:50:36
110 Jonathan Hale Unattached MV45 294 0:50:58
111 Joshua Williamson Cannock & Stafford AC SF 348 0:50:53
112 Steve Hughes Wrekin Road Runners MV40 375 0:51:02
113 Jay Patel Chasewater RC SM 367 0:51:12
114 Jenny Ross Dulwich Runners AC SF 275 0:51:08
115 Stephen Coley Unattached MV45 179 0:51:05
116 Paul Maiden The Yellow army SM 499 0:51:13
117 Peter Flanigan Lichfield RC MV50 371 0:51:22
118 Robert Coles Unattached MV55 78 0:51:20
119 Matthew Hillback Cardiff AAC MV40 349 0:51:40
120 Andy Fellows Unattached MV45 80 0:51:52
121 Richard Gibbon Lichfield RC MV50 214 0:51:38
122 Ruth Horton Lichfield RC FV40 410 0:51:39
123 Bernadette Carroll Unattached FV50 271 0:52:00
124 Jon Turner Unattached MV40 217 0:51:51
125 Nick Parkes Unattached MV40 211 0:51:55
126 Garry Dainty Unattached MV45 167 0:52:08
127 Denise Weekes Unattached FV45 268 0:52:21
128 Greg Morris Unattached MV45 5 0:52:16
129 Nick Longley Telford Harriers MV45 469 0:52:20
130 Angela Lee Unattached SF 182 0:52:20
131 David Leigh Unattached MV55 177 0:52:40
132 Dave Heeley Royal Sutton Coldfield AC MV60 430 0:52:06
133 Tony Ellis Unattached MV50 500 0:52:06
134 Kelly Stokes Unattached FV45 434 0:52:55
135 Bryan Davis Unattached MV45 88 0:52:47
136 Tim Carter Unattached MV45 303 0:52:58
137 Allan Todd Warley Woods Pacers MV65 466 0:52:53
138 Paul Fillery Road Runners Club MV45 426 0:52:58
139 Dean Rochelle Unattached MV45 262 0:53:09
140 Alan Britton Birchfield Harriers MV65 475 0:53:24
141 Christine Tolley RMR FV45 39 0:53:03
142 Kyle Hackitt Chsewater Runners SM 52 0:53:36
143 Leon Millership Badgers SM 317 0:53:32
144 Henry Simpson Unattached MV60 245 0:53:38
145 Nigel Crompton SE Fitness MV50 435 0:53:37
146 Fabio Sverzelati Penkridge Runners SM 420 0:53:40
147 John Lacey Unattached MV70 218 0:53:53
148 Graham Armstrong Sneyd Striders MV50 60 0:53:40
149 Kay Silvester Unattached FV45 228 0:53:36
150 Dylan Wright Telford Harriers MV40 470 0:53:50
151 Maurice Wright Lichfield RC MV65 408 0:53:51
152 Luke White Birchfield Harriers SM 324 0:54:07
153 Craig Burgess Unattached MV55 309 0:53:59
154 Caroline Quinn Unattached SF 210 0:54:10
155 Stuart Davies Wolverhampton & Bilston AC MV45 491 0:53:53
156 Helen Silvester Unattached FV45 229 0:53:59
157 Richard Francis Tipton Harriers MV40 479 0:54:26
158 Paul Emes Lichfield RC MV40 415 0:54:11
159 Ian Grundy Lawley RC MV45 394 0:54:23
160 Louise Boyd Wolverhampton & Bilston AC SF 494 0:54:06
161 Lisa Wright Birchfield Harriers FV45 225 0:54:26
162 Claire Rudge Unattached SF 313 0:54:21
163 Charlotte Clarke Unattached SF 25 0:54:12
164 Mike Everitt Unattached MV50 205 0:54:24
165 Andy Pugh SE Fitness MV45 278 0:54:27
166 Anthony Bold Unattached SM 209 0:54:30
167 Rob Vernon Unattached MV45 107 0:54:34
168 Alan Bridgewood Tipton Harriers MV40 478 0:54:39
169 Beverley Ward West Bromwich Harriers FV55 94 0:54:24
170 Kristian Russell Penkridge Runners SM 276 0:54:34
171 Roger Glover Unattached MV50 189 0:54:44
172 Kate Green Birchfield Harriers FV40 338 0:54:45
173 Beth Hammond Unattached SF 472 0:54:40
174 Toby Barnard The Yellow Army MV40 473 0:54:40
175 Sophie Ash Telford Harriers FV55 37 0:54:45
176 Bob Whitby Birchfield Harriers MV55 391 0:54:31
177 Katie Briggs Tipton Harriers SF 280 0:54:59
178 Christopher Knight Unattached MV50 28 0:55:03
179 Graham Carter Unattached SM 235 0:55:01
180 Mark Halliwell Chasewater RC MV50 368 0:54:50
181 Luke Cartwright-jones Unattached SM 190 0:54:50
182 Will Brookes Lawley RC SM 81 0:55:11
183 Brian Welsh Unattached MV60 320 0:55:18
184 Teresa Ryan Kings Heath RC SF 389 0:55:18
185 Julian Webb Unattached MV45 292 0:55:15
186 Daniel Peck Lichfield RC SM 405 0:55:22
187 David Bratby Warley Wasps Triathlon Club SM 70 0:55:16
188 Jennie Elson Chasewater Runners SF 21 0:55:25
189 Nicholas Mace Dudley Kingswinford RC MV45 378 0:55:36
190 Ian Holder Unattached MV45 61 0:55:32
191 Jack Hale Unattached SM 295 0:55:52
192 Jackie Timms Sphinx AC FV50 249 0:55:36
193 Mitch Timms Sphinx AC MV60 248 0:55:36
194 Andrew Evans Unattached MV45 250 0:55:44
195 Sarah Ashton Peel Road Runners SF 419 0:55:58
196 Alexandria Evans Unattached SF 213 0:55:47
197 Liam Kennedy Sneyd Striders SM 455 0:56:07
198 Josephine Blewitt Steel City Striders RC FV40 298 0:55:58
199 Alan Miles Lichfield RC MV50 212 0:55:58
200 Ian Wootton Unattached MV45 411 0:56:11
201 Nick Walker Unattached SM 306 0:56:05
202 Dean Trubshaw Dudley Kingswinford RC SM 377 0:56:06
203 Thomas Clarke Chasewater Runners SM 14 0:56:11
204 Paul Fowler Lichfield RC MV50 166 0:56:32
205 Kelvin Boddy Unattached MV45 300 0:56:34
206 Dave Yates Lichfield RC MV55 402 0:56:26
207 Beth Willis Unattached FV40 187 0:56:31
208 Alexander Davidson-Elliott Birchfield Harriers MV70 314 0:56:50
209 Ian Mckay Unattached MV40 162 0:56:48
210 Gaynor Webb Lichfield RC FV45 291 0:56:49
211 Paul Grocutt Sneyd Striders SM 462 0:56:44
212 Laura Matthews Unattached SF 53 0:56:48
213 Abigail McNab Unattached FV40 132 0:56:43
214 Emma Poulton Unattached SF 152 0:57:08
215 Tammy Partridge-smith Unattached FV40 23 0:57:06
216 Russell Moxon Unattached MV55 283 0:57:01
217   Przemyslaw Lichfield RC SM 401 0:57:02
218 Marvin Rice Unattached MV40 282 0:57:06
219 David Poynton Sneyd Striders MV45 54 0:57:07
220 Rose Hemmings The Yellow Army SF 113 0:57:27
221 Dave Matthews Unattached MV55 114 0:57:36
222 Matthew Hornblower Unattached MV45 253 0:57:42
223 Peter Drew Kings Heath RC SM 353 0:57:46
224 Chris Tucker Unattached MV40 72 0:58:06
225 Michelle Pheasant Unattached SF 91 0:57:55
226 James Trueman Unattached MV40 93 0:57:52
227 Phil Rogers Massey Ferguson RC MV40 413 0:58:07
228 Michael Whitehouse Unattached MV55 417 0:57:46
230 Ian Blackwell Unattached MV45 97 0:58:05
230 Karen Botwood Unattached FV40 142 0:58:12
231 Juliet Davies Shabbarunners FV40 442 0:58:15
232 Scott Turner Fradley Ladies MV40 382 0:58:20
233 Samuel Kerby Unattached SM 198 0:58:21
234 Kevin Styler Birchfield Harriers MV40 334 0:58:22
235 Nikhel Chhiba Birchfield Harriers SM 335 0:58:23
236 Simon Morris Dulwich Runners AC MV45 379 0:58:32
237 David Montgomery Chasewater RC MV45 362 0:58:38
238 Paul Glenn SE Fitness MV55 438 0:58:51
239 Stewart Foster Unattached SM 12 0:58:46
240 Greg Taylor Unattached MV60 281 0:58:51
241 Nicola Stojkowski Unattached SF 208 0:58:41
242 Maurice Hill Unattached MV55 68 0:58:48
243 John Emms Chasewater Runners MV60 67 0:58:50
244 Sue Desborough Unattached FV55 83 0:58:58
245 Cassie Clark Chasewater Runners SF 341 0:59:00
245 Steve Woolley Unattached MV55 164 0:59:08
247 James Jones Chasewater RC SM 372 0:59:14
248 Colin Glyn Unattached SM 16 0:59:16
249 Diane Thacker Unattached FV50 46 0:59:23
250 Rob England Sedgley Striders MV40 439 0:59:42
253 Norm Boulton UK Run Chat    MV50 227 0:59:29
253 James Stevenson Unattached SM 127 0:59:47
254 Cathy Keay Unattached FV50 251 0:59:46
254 Brendan Coles Unattached MV40 223 0:59:48
255 Clare Smith Lawley RC SF 2 1:00:05
256 Paul Canning Unattached MV50 32 0:59:56
257 Lorna Witter Boldmere Bullets FV50 425 1:00:20
258 Steph Ward Sedgley Striders SF 118 1:00:00
259 Melanie Yates-Boothby Unattached FV40 20 1:00:14
260 Peter Chawner Unattached MV45 47 1:00:23
261 Claire Wilkes Cobra RC FV40 422 1:00:18
262 Emma Aldridge Unattached FV45 33 1:00:55
263 Carl Davis Unattached MV55 302 1:01:01
264 Gemma Rhodes Chasewater RC FV40 366 1:00:51
265 Heidi Selley Chasewater Runners FV40 103 1:00:43
266 Ellen Wintle Lichfield RC FV45 328 1:00:50
267 Mike Rogers Unattached MV70 45 1:00:43
268 Melissa Cook Unattached SF 150 1:00:56
269 Ray Bowyer Telford Harriers MV70 471 1:00:58
270 Kim Brown Chase Harriers FV45 4 1:01:09
271 Roxy Babla Unattached FV40 124 1:01:04
272 Jo Finlay Line Unattached FV45 148 1:01:14
273 Andrew Detheridge Lichfield RC MV45 406 1:01:26
274 Ben Hadley-evans Unattached SM 305 1:01:23
275 Clare Hill Sneyd Striders FV40 241 1:01:19
276 Julia Robinson SE Fitness FV40 242 1:01:35
277 Stephanie Perry Unattached SF 194 1:01:35
278 Anna Ostojitsch Bournville Harriers SF 484 1:01:36
279 Samantha Jones Shabbarunners SF 418 1:02:02
280 Wendy Cole Unattached FV55 35 1:01:50
281 Emma Neachell Fetch Everyone SF 336 1:01:45
282 Sandie Jorissen Sphinx AC SF 463 1:01:45
283 Julie Craig Chase Harriers FV45 351 1:01:50
284 Steven Reeve Sneyd Striders SM 459 1:01:34
285 Laurie-Anne Kennedy Boldmre Bullets FV40 133 1:01:58
286 Sally Morris Unattached SF 143 1:01:55
287 Nichola Parkes Penkridge Runners FV40 170 1:02:13
288 Guzz Burgess Unattached FV40 310 1:02:17
289 Donna Jillings Chase Harriers FV45 230 1:02:29
290 Steph Carr Unattached SF 186 1:02:22
291 Laura Steward Shabbarunners SF 66 1:02:26
292 Samantha Canning Chasewater Runners SF 13 1:02:24
293 Paula Pearce Chasewater Runners FV40 104 1:02:34
294 David Bailey Badgers MV60 461 1:02:51
295 Rebecca Thomas Burnham Joggers FV45 347 1:02:50
296 Louise Vernon Unattached FV40 106 1:03:01
297 Unknown   Runner Unattached SM 232 1:03:13
298 Rebecca Sketchley-King Chasewater Runners SF 358 1:03:23
299 Charlotte Orthodoxou Chasewater Runners SF 359 1:03:23
300 Karen Creswwell Unattached FV45 297 1:03:17
301 Alison Taylor Chasewater Runners FV40 74 1:03:27
302 Kirsty Millington SE Fitness SF 243 1:03:44
303 Rahul Vashisht Unattached SM 174 1:03:52
304 Martin Newman Unattached MV40 206 1:03:49
305 Catherine Hall Unattached SF 318 1:03:45
306 Brenda Hines Boldmre Bullets FV50 493 1:04:00
307 Nigel Palin Unattached MV40 108 1:04:11
308 Stephanie Petersen Shabbarunners FV45 441 1:03:55
309 Sara Caldwell Sneyd Striders SF 446 1:03:56
310 Christina Hutchinson Unattached SF 139 1:04:19
311 Michelle Gibson-Lees Sneyd Striders SF 356 1:04:11
312 Paul Bethell Unattached SM 10 1:04:09
313 Georgia Haddock Unattached SF 156 1:04:33
314 Nick Haddock Unattached MV55 157 1:04:36
315 Lisa Jones Warley Wasps Triathlon Club SF 226 1:04:33
316 Christopher Bromley Lichfield RC SM 404 1:04:34
317 Jane Palmer Unattached FV45 31 1:04:45
318 James Clark Unattached MV60 252 1:04:42
319 Glyn Rowley Sneyd Striders MV40 498 1:04:58
320 Melanie Jones Sneyd Striders FV45 428 1:04:58
321 Steven Hall Unattached SM 319 1:05:09
322 Kim Tonkinson Telford Harriers FV40 468 1:05:21
323 Chelle Farmer Sneyd Striders FV40 445 1:05:05
324 Phillip Buckley Warley Wasps Triathlon Club MV50 486 1:05:12
325 Vanessa Harris Unattached FV40 120 1:05:06
326 Ann Myatt Chasewater Runners FV60 82 1:05:15
327 Barbara Boycott Unattached FV45 22 1:05:42
328 Lindsey Gardner Halesowen Triathlon Club FV40 492 1:05:41
329 Tracey Bartlam Unattached FV40 3 1:05:40
330 Laura Whitehouse Telford AC SF 467 1:05:49
331 Rachel Cichosz Unattached SF 219 1:05:57
332 Steve Clarke Unattached MV40 168 1:06:03
333 Sharon Shirley Unattached FV45 30 1:06:22
334 Colin Glover Unattached MV55 269 1:06:39
335 Philbert Fernandez Boldmere Bullets MV45 343 1:06:33
336 Chris Harper Chasewater RC MV45 357 1:06:20
337 Claire Cohen Unattached FV40 92 1:06:36
338 Charlotte Tonks Unattached SF 105 1:07:05
339 Kay Radford Boldmere Bullets SF 339 1:07:15
340 Emma Yates Unattached SF 192 1:07:07
341 Ben Whitehead Unattached SM 155 1:07:12
342 Roger Boulter Guide Runner MV45 384 1:07:30
343 Amanda Boulter Halesowen Triathlon Club FV45 385 1:07:30
344 John Hateley Stafford Harriers MV70 231 1:07:22
345 Hilary Hollington Unattached FV65 101 1:07:30
346 Joshua Clarke Unattached SM 308 1:07:42
347 Debby Snapper Boldmere Bullets FV40 342 1:07:34
348 Emma Sheldon Unattached MV40 178 1:07:38
349 Trev Payne Unattached MV40 260 1:07:42
350 Alison Payne Unattached FV40 261 1:07:42
351 Alison Lee Unattached FV55 201 1:07:41
352 Zoe Hadley-lauder Unattached SF 433 1:07:55
353 Michelle Smith Boldmere Bullets FV50 340 1:08:08
354 Carol Green Royal Sutton Coldfield AC FV55 427 1:08:29
355 Matthew Griffiths Sneyd Striders SM 451 1:08:42
356 Lynsay Boucher Unattached FV45 233 1:08:57
357 Rachel Telfer B'ham Running & Tri Club SF 345 1:09:23
358 Donna Askins Unattached FV45 87 1:09:02
359 Kathy Hughes Unattached FV40 244 1:09:19
360 Sandra Daykin Unattached FV50 29 1:09:26
361 Kerry Grainger Unattached FV45 86 1:09:07
362 Lauren Coles Unattached SF 79 1:09:42
363 Jane Jones Unattached FV40 19 1:09:42
364 Paul Apps Chase Harriers MV45 355 1:09:52
365 Lisa Westworth Unattached SF 56 1:09:52
366 Jodie Williams Sneyd Striders SF 454 1:10:12
367 Mandy Bird B'ham Running & Tri Club FV45 346 1:10:18
368 Tracy Hodgkiss Lichfield RC FV40 398 1:10:36
369 Zoe Robertson Sneyd Striders FV40 457 1:10:23
370 Alex Hadley-lauder Rugeley Runners MV50 432 1:10:21
371 Louise Hayward Unattached SF 207 1:10:15
372 Nick Darbey Sneyd Striders MV50 448 1:10:17
373 Emma Otero Salgado West Bromwich Harriers FV45 490 1:10:35
374 Marie Coles Unattached FV50 77 1:10:40
375 John Buckby West Bromwich Harriers MV70 483 1:10:45
377 Andrew Langley Unattached MV40 140 1:10:52
378 Julia Cartwright-jones Unattached FV40 191 1:10:40
379 Jackie Ward Unattached FV50 117 1:10:41
380 Denise Wilkes Sneyd Striders FV45 456 1:10:50
381 Lynn O'Reilly Fetch Everyone FV60 381 1:11:14
382 David Whitehead Unattached MV45 154 1:11:10
383 Alison Baker Sneyd Striders FV40 85 1:11:22
384 Kay Cresswell-Green Unattached SF 9 1:11:59
385 Amy Hawthorne Unattached SF 224 1:12:08
386 Rose Langley Unattached SF 301 1:12:32
387 Angela Smith Unattached SF 296 1:12:32
388 Jane Ball Unattached FV40 311 1:12:34
389 Barry Harrison Sneyd Striders MV40 496 1:12:30
390 Sally Hawthorn Unattached FV50 121 1:13:19
391 Emma Harrison Unattached FV40 304 1:13:16
392 David Jackson Unattached MV55 159 1:14:06
393 Steve Watkins Unattached MV65 169 1:14:06
394 Natalie Gray Unattached FV40 42 1:14:03
395 Claire Haywood Unattached FV40 136 1:14:05
396 Lisa Reeve Sneyd Striders FV40 458 1:14:13
397 Clare Buckley Unattached FV40 71 1:14:27
398 Peter Fereday Unattached SM 109 1:14:37
399 Gillian Ford Unattached FV50 119 1:15:34
400 Joanne Bucknall Sneyd Striders SF 495 1:16:05
401 Karen Swift Warley Wasps Triathlon Club FV50 69 1:16:09
402 Robert Reece Chase Harriers SM 350 1:16:25
403 Lisa Butler Hartshill Runners SF 55 1:16:44
404 Joanne Jackson Telford Harriers SF 36 1:16:44
405 Daniel Rochelle Unattached SM 264 1:17:38
406 Donna Rochelle Unattached FV40 263 1:17:40
407 Nichola Green Tividale Trotters FV40 387 1:17:54
408 Paul Green Tividale Trotters MV50 386 1:17:54
409 Keith Astle Unattached MV45 147 1:18:03
410 Kirsty Forth Unattached SF 267 1:18:19
411 Simon Fisher Warley Woods Pacers SM 487 1:18:27
412 Keeley Waldron The Yellow Army SF 128 1:18:53
413 Han Jones Unattached SF 18 1:19:24
414 Keely Blackwell Unattached FV40 96 1:19:19
415 Corin Elliott Guide runner MV40 395 1:19:26
416 Lizzie Tovey Lichfield RC FV45 396 1:19:26
417 Stephanie Cowley Chasewater Runners SF 202 1:19:29
418 Richard Beckett Unattached SM 221 1:19:48
419 Kelly Noakes Unattached FV40 89 1:19:58
420 Debbie Walley Unattached SF 307 1:20:04
421 Teresa Fletcher Chasewater Runners FV45 365 1:20:09
422 Allan Fletcher Chasewater Runners MV50 364 1:20:10
423 Jennifer Reid Unattached SF 171 1:20:29
424 Charlotte Gibbs Unattached SF 172 1:20:44
425 Alex Banks Unattached SF 256 1:20:20
426 Vikki Giddins Unattached FV50 95 1:20:28
427 Lisa Frowen Unattached FV45 99 1:20:28
428 Laura Mew Unattached SF 266 1:21:07
429 Claire Curry Unattached SF 265 1:21:07
430 Sheena Khan Unattached SF 145 1:22:10
431 Megan Scott Birchfield Harriers SF 326 1:23:36
432 Heather Saranne Vegan Runners FV50 254 1:23:53
433 Rachel Elliker Boldmere Bullets FV50 197 1:24:04
434 Robert Hoare Unattached MV65 102 1:25:28
435 John Clulee Midland Masters AC MV70 321 1:33:10
436 Chris Banks Unattached MV45 255 1:35:05
437 Kathryn Francis Chasewater Runners SF 64 1:47:06
ALDRIDGE 5k 2018
Pos.   Club Cat. Bib # ChipTime
1 Gary Whitehouse Tipton Harriers SM 602 0:16:41
2 Daniel Swain Birchfield Harriers SM 569 0:17:37
3 Louis Satterthwaite Centurion RC MV45 559 0:18:28
4 Adam Lightfoot Stafford Harriers SM 548 0:19:59
5 Joe Coldicott Unattached SM 604 0:20:33
6 Richard Tonks Dudley Kingswinford RC SM 506 0:21:16
7 Tom Willcox Unattached SM 546 0:21:44
8 Sabrina Thomas Lawley RC SF 572 0:21:46
9 Nicholas Amos Unattached MV40 563 0:21:50
10 Aidan Parker Unattached SM 574 0:22:32
11 Jamie Donaldson-Leigh Unattached SM 561 0:23:13
12 Charlie Mason Unattached SM 588 0:23:57
13 Brett Yearsley Unattached MV40 545 0:24:10
14 Daniel White Unattached SM 580 0:24:29
15 Iain Gibson Unattached MV45 552 0:24:33
16 Isabel Cunnington Unattached SF 593 0:24:39
17 Barrie Roberts Unattached MV70 598 0:25:04
18 Amy Hayes Unattached SF 570 0:25:21
19 Robin Allesbrook Unattached SM 578 0:25:30
20 Daniel Philpott Unattached SM 582 0:25:41
21 Thomas Wood Unattached SM 533 0:26:02
22 Mary McLeary Unattached SF 558 0:26:14
23 Callum Randall Unattached SM 575 0:26:23
24 Joseph Lloyd Unattached SM 591 0:26:36
25 Melanie Humphreys Unattached FV45 571 0:26:41
26 Joshue Iredale Unattached SM 605 0:26:48
27 Austen Morgan Unattached MV45 562 0:26:49
28 Maisie Amos Unattached SF 565 0:27:20
29 Tim Philpott Unattached MV55 581 0:28:26
30 Daniel Connington Unattached SF 594 0:28:40
31 Katie Gibson Mentone AC SF 553 0:28:56
32 Helen Bryan Mentone AC FV45 551 0:28:57
33 Caroline Fletcher Unattached FV40 560 0:29:17
34 Rohan Flatley Unattached SM 590 0:29:35
35 Johnathon Adams Unattached MV40 584 0:29:44
36 Hemmings Simon Unattached SM 587 0:29:51
37 Faizan Qadiri Unattached SM 608 0:30:13
38 Paul Macy Unattached MV45 599 0:30:27
39 Gary Cheary Unattached MV45 531 0:30:36
40 Oliver Brown Unattached SM 586 0:30:38
41 Johnathon Shannon Unattached SM 543 0:30:41
42 Robert Harding Telford Harriers MV65 512 0:30:56
43 Roy Myring Unattached MV60 603 0:31:08
44 Emily Wood Unattached SF 534 0:31:11
45 Rebecca Shannon Unattached SF 542 0:31:24
46 Julie Venables Unattached FV45 520 0:31:27
47 Gurdeep Cholia Unattached SM 606 0:32:04
48 Karen Matthews Unattached FV50 508 0:32:28
49 Bradley Ross Shabbarunners SM 504 0:32:31
50 Alex Dethridge Unattached MV40 585 0:32:36
51 Paul Ross Unattached SM 579 0:32:36
52 Sarah John Unattached FV50 501 0:32:39
53 Hilary Carter Unattached SF 601 0:33:12
54 Lynsey Amos Unattached FV40 564 0:33:17
55 Joanne Nicholls Unattached FV40 566 0:33:17
56 Shea Flatley Unattached SM 596 0:33:20
57 Phil Griffin Unattached MV40 536 0:33:28
58 Levis Jones Unattached SM 589 0:33:30
59 Shumatita Biswas Unattached SF 607 0:33:33
60 Molly Kirkbride Unattached SF 576 0:33:34
61 Amy Halford Unattached SF 511 0:33:35
62 Natalie Bailey Unattached SF 556 0:33:57
63 Jourdan Russell Unattached SF 577 0:34:09
64 Donna Cooper Unattached SF 557 0:34:09
65 Sarah Thompson Unattached SF 538 0:34:10
66 Becky Dhanda Unattached SF 539 0:34:11
67 Eleanor Bratby Warley Wasps Tri Club SF 514 0:34:11
68 kerry Stanley Unattached FV45 554 0:34:28
69 Susan Cotterill Unattached FV45 530 0:34:29
70 Helena Smallman Unattached SF 537 0:34:33
71 Chris Flatley Unattached SM 595 0:34:46
72 Elijah Goodall Unattached SM 592 0:34:55
73 pamela Broadway Unattached FV45 555 0:35:31
74 Louise Berry Unattached FV40 516 0:35:33
75 Abby Rose The Yellow Army SF 528 0:36:04
76 Karen Hanson Unattached FV50 527 0:36:04
77 Amanda Insley Unattached SF 549 0:36:15
78 Helen Jones Unattached FV40 541 0:36:49
79 Maria Philpot Unattached FV50 535 0:36:49
80 Zoe Sykes Chasewater Runners FV40 529 0:37:27
81 Annmarie Nicholls Shabbarunners FV50 503 0:37:45
82 Alsion Dainty Unattached SF 600 0:38:25
83 Natalie John Unattached SF 502 0:38:50
84 Imogen Bratby Warley Wasps Tri Club SF 515 0:39:04
85 Jannette Greenwood Unattached FV50 507 0:40:01
86 Sally England Unattached FV40 544 0:40:04
87 Zakariya Akhtar Unattached SM 525 0:40:27
88 Dan Akhtar Unattached SM 524 0:40:34
89 Anna Hill Unattached SF 518 0:41:11
90 Adam Hill Unattached SM 519 0:41:12
91 Helen Sainsbury Unattached SF 505 0:42:15
92 Mark Ward Unattached SM 597 0:42:15
93 Gemma Merrick Unattached SF 567 0:43:42
94 Jayne Cunniffe Unattached SF 568 0:43:42
95 Fay Lindsey Chasewater Runners FV45 550 0:44:41
96 Stuart Cook Unattached SM 526 0:44:54
97 Kelly Winwood Chasewater Runners FV40 509 0:45:28
98 Anthony Smith Unattached MV70 583 0:46:50